В Рівненському районі святкували Івана Купала

Івана Купала –  найцікавіше та найколоритніше свято літнього циклу, котре відзначається з 6 на 7 липня.  Цей день історично пов’язаний з багатьма обрядами й таїнствами, гуляннями молоді, закоханих пар і мріями сердець, які шукають свою половинку.

За повір’ями в ніч на Івана Купала не тільки розквітає квітка папороті, а й дерева та звірі розмовляють між собою, відбуваються справжні дива. Центром купальського свята стає місце на горі або в лісі на березі річки, озера чи ставка. Головні персонажі свята – Купайло та Марена. Основні дії розгортаються біля обрядового деревця, прикрашеного стрічками, вінками або намистом з горобини. Дівчата, вбрані у святковий одяг, збирають квіти і запашні трави та гуртом виплітають віночки, які потім використовують для ворожіння, пускаючи їх із свічками по воді. Святкування закінчується стрибанням через вогнище, яке запалюють для  відлякування різної нечисті. У цьому беруть участь всі бажаючі, адже кажуть, що вогонь очищує, наділяє здоров’ям та силою.

6 – 7 липня 2019 року свято Івана Купала зі своїми традиціями та обрядами було проведене в селах: Старожуків, Грабів – Зорянської сільської ради, Городок, Караєвичі, Карпилівка – Городоцької сільської ради, Козлин – Новоукраїнської сільської ради, Бронники- Брониківської сільської ради, Шпанів, Великий Житин, Хотинь – Шпанівської сільської ради. Була представлена велика концертна програма, в якій взяли участь талановиті жителі сіл, подарувавши гарний настрій піснями, танцями та театральною грою. Вікторини та конкурси продовжували розважати всіх присутніх.

Кожен, хто прийшов на гуляння, пройшов своєрідне очищення трьома стихіями – водою, вогнем і повітрям: водили хороводи, стрибали через Купальське вогнище, дівчата плели і кидали у річку вінки з надією дізнатися про своє майбутнє та судженого.

Всі набралися сили, здоров’я, енергії,  а найнаполегливіші залишилися після святкування шукати щастя – «Перунову квітку».

Івана Купала в Городку

Свято в Грабові

Івана Купала в Заборолі

Свято в Караєвичах

Свято в Козлині

Івана Купала в Милостеві

Свято в Шпанові

Свято в Старожукові