Прем’єра вистави “У неділю рано зілля копала…”

«Ой мати, мати! Жаль ваги не має, —

Най ся Грицуньо у двох не кохає!

Оце ж тобі, Грицю, за теє заплата:

Із чотирьох дощок темная хата!»

20 червня 2015 року в районному будинку культури с.Зоря відбулася особлива подія – прем’єра вистави «У неділю рано зілля копала…» за повістю Ольги Кобилянської у постановці народного аматорського театру. Режисером-постановником даного спектаклю є керівник народного театру Алла Матвіїва. Сказати, що прем’єра пройшла успішно – нічого не сказати. В спектаклі задіяна велика кількість акторів, крім того атмосферу підсилив народний аматорський хор «Зоря ім. Плютинського» (керівник Олена Коник). Слід зазначити, що за сюжетом дія відбувається в Карпатах, недалеко від Угорської границі. Між першою та другою діями минає 20 років. Сюжет твору розгортається за двома лініями, що перетинаються. Перша лінія – це трагічна доля циганки Маври, яка покарана за подружню зраду, розлучена зі своїм незаконнонародженим сином.  Смерть чекала на зрадницю, та врятував Мавру батько, циган-музикант Андронаті: вимолив вигнання замість смерті єдиній дочці, та забрав найрідніше — дитину. Друга лінія  – зображення романтичного кохання Гриця, рідного сина циганки, до двох зовсім різних дівчат – пристрасної і запальної Тетяни і спокійної Настки. Роль головної героїні Маври глибоко-психологічно зіграли Ольга Теслюк та Віола Маслянчук (молоду та старшу циганок). Весь трагізм, горе, надію та невиправдані сподівання всього знедоленого циганського народу надзвичайно майстерно зіграв виконавець ролі  Андронаті  Сергій Варжель. Особливістю даної ролі є також те, що Сергій  грає як людину середнього віку так і «битого життям» старця, з чим він блискуче впорався. Глибоко переживає на сцені ніжні, романтичні почуття та гіркоту зради палка Тетянка, яку зіграла Оксана Салівончик.  Веселий, безтурботний та зрадливий образ Гриця створений Андрієм Кривчуком. Вірно любить та згодна пережити зраду покірна Настка – героїня, яку зіграла Наталя Павлуш. Не проста доля в матері Тетянки –  Іванихи Дубихи, образ якої яскраво зіграли Ірина Богатова та Ілона Епік. Цікаві образи Дончука та Дончукової, які виконали  Ігор Матвіїв та Оксана Бебко. Образ зрадженого барона Раду на сцені майстерно передав Микола Бєлка. Колоритними були цигани Цимбаліст, Мидора та Циган у виконанні Миколи Кубовича, Іванни Мельника і Олега Оліфера. В масових сценах циганського табору  були задіяні учасники дитячої підготовчої театральної студії, а саме: Аміна Поліщук, Дарина Бебко, Дмитро Турушев, Сабріна  Демидко, Анастасія Кузьмич. Над художнім оформленням спектаклю ґрунтовно попрацював  Анатолій Близнюк.  Атмосферу спектаклю дуже підсилювали  музично-шумові ефекти, які забезпечив Микола Кубович. За світло на сцені відповідальним був Микола Сич. Майстерна гра акторів, яскраві костюми, цікаві режисерські знахідки, світло-шумові ефекти сприяли тому, що протягом двох годин глядачі  знаходилися у повному відчутті подій, які  розгорталися в Карпатських горах в повісті Ольги Кобилянської. Це надзвичайне дійство можна назвати одним словом – театр!

Дана постановка  емоційно навантажена, тож після кожної картини зал зривався оплесками. Вистава зачепила серця глядачів і вони не скупилися на аплодисменти.

Після прем’єри, колективу народного театру районного будинку культури с.Зоря вручили подяку відділу культури і туризму райдержадміністрації та представники Рівненського обласного центру народної творчості вручили документи про підтвердження атестації.

театр атеатр бтеатр втеатр гтеатр дтеатр етеатр єтеатр жтеатр зтеатр ктеатр л