Пісень у нас – як в тому полі колосу…

Надовго в пам’яті залишиться день 21 червня 2015 року в тих, хто мав змогу відвідати районний будинок культури с.Зоря. Адже саме цього сонячного дня у переповненій глядачами залі закладу культури відбулось величне мистецьке дійство – районний фестиваль вокально-хорового мистецтва ім.Миколи Дацика “Пісень у нас – як в тому полі колосу”. Передивляючись цікаву виставку про життя і творчість Миколи Дацика, яка була оформлена бібліотекарем Зорянської ПШБ Ніною Каширнюк та розміщена у фойє закладу, хочеться передати свої особисті враження про цю, безумовно, талановиту людину. Разом ми навчалися у Рівненському державному музичному училищі на факультеті духових та ударних інструментів. Я опановував трубу, а Микола кларнет. Вже тоді проглядалась невгамовність молодого Миколи – він освоював ще й доволі складний диригентсько-хоровий факультет. І саме на цій ниві його очікував великий успіх і всенародна слава.

Вражає спадщина його високого професіоналізму – 56 авторських творів та понад 100 обробок народних пісень, які зараз є в репертуарі Черкаського, Волинського, Чернігівського народних хорів та відомих співаків.

Микола Дацик видав навчально-репертуарний збірник творів “Жайворова пісня”, навчально-методичний посібник для студентів мистецьких вишів “Озовусь я в росах…” і книгу художньої прози та публіцистики “Вовк на прив’язі”.

… Зазвучала лірична музика, ведуча заходу Олена Ткач, провідний методист організаційно-методичного центру відділу культури і туризму райдержадміністрації виходить на сцену і задушевно розповідає про рідну Козирщину, що на Млинівщині, де народився Микола і пройшли його дитячі роки. Адже саме звідси, стежкою від батьківської хати повела доля Миколу Дацика у велике мистецтво хорового співу, в той чарівний світ музики, в якому його огортав творчий неспокій. Саме тут, серед дивовижної природи народилася його перша пісня, якій він дав крила, і полетіла, і понесла вона мамину зажуру і радість шляхом надії і любові. Далі Олена Іванівна наголошує, що саме сьогодні наші стежки зійшлися в мальовничому селі Зоря, де останніх 25 років жив і дарував людям свою творчість Микола Володимирович Дацик – знаний композитор, профессор Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, організатор, керівник і диригент державного вокально-хореографічного ансамблю «Зоря».

З вітальним словом виступив начальник відділу культури і туризму Рівненської РДА Іван Солодуха. Неповторними спогадами про Миколу Дацика поділилися його колеги – завідувач кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу РДГУ, кандидат наук, доцент Ігор Григорчук та професор РДГУ, автор книги “Микола Дацик – композитор, педагог, диригент” Богдан Столярчук.

Гостями свята були вдова покійного маестра Неля Григорівна Дацик та його син Володимир.

Із вуст ведучої Олени Ткач звучать неповторні слова :

“Пісень у нас – як в тому полі колосу,

Вінки лаврові Україна в»є з них,

а солов»ї дзвінкі луною голосу

несуть у світ мелодій чарівних ”

На сцені – народний аматорський хор “Зоря ім..Плютинського” та зразковий ансамбль народного танцю “Вербонька”, які відтворили вокально-хореографічну композицію “Жито” із репертуару державного вокально-хореографічного ансамблю “Зоря”.

Під звучання величної мелодії “Реве та стогне Дніпр широкий” проходить покладання квітів до меморіальної дошки Миколи Дацика та до підніжжя пам’ятника Володимира Плютинського.

-І полилася  українська пісня. Згідно умов фестивалю, кожен виступаючий колектив мав виконати твір Миколи Дацика або твір в його обробці. З цим завданням добре впоралися всі учасники – це народний аматорський хор “Зоря ім.Плютинського”, керівник Олена Коник, керівник оркестрової групи Юрій Пилип, вокальний ансамбль “Оберіг” будинку культури с.Обарів, керівник та акомпаніатор Анатолій Паренчук; колишня учасниця вокально-хореографічного ансамблю “Зоря” Марія Крута, клуба Козлин; жіночий вокальний ансамбль “Криниченька” будинку культури с.Олександрія, керівник Світлана Малько, акомпаніатор Василь Рогаль; народний аматорський ансамбль української пісні “Червона калина” будинку культури с.Карпилівка, керівник Ольга Якимчук, концертмейстер Станіслав Серпінський; вокальне тріо клубу с.Колоденка в складі Наталії Павелко, Галини Пастушенко, Оксани Адамчук; жіночий вокальний ансамбль Оржівського будинку культури, керівник Олена Коник; вокальний ансамбль “Акцент” районного будинку культури с.Зоря, керівник Олена Шкіндер; народний аматорський ансамбль української пісні “Веретено” клубу с.Колоденка, керівник Андрій Пастушенко, заслужений працівник культури України; народне вокальне тріо “Живиця” районного будинку культури с.Зоря, керівник Тетяна Фесюк, акомпаніатор Юрій Пилип; академічний народний хор будинку культури селища Клевань, керівник Олена Шкіндер, акомпаніатор Ірина Сергієнко.

Заключним твором заходу був знаменитий твір Миколи Лисенка “Молитва за Україну” який підхопили всі учасники фестивалю та стоячи співала вся зала.

Гостем фестивалю був зразковий ансамбль народного танцю “Вербонька” під керівництвом Бориса Буня, який майстерно виконав танці “Ой-ра” та “Молодичка”.

Всі учасники були нагороджені Подяками та сувенірами.

До заключного слова запрошується  колишній хормейстер і соліст ансамблю “Зоря” Петро Ульянін, людина,яка доклала багато зусиль для виготовлення комплекту компакт-дисків із репертуару ансамблю “Зоря”, меморіальної дошки Миколи Дацика, книги “Микола Дацик – композитор, педагог, диригент”. Петро Павлович дуже зворушливо подякував як учасникам фестивалю, так і багаточисельним глядачам. І особливо відзначив тих учасників вокально-хореографічного ансамблю “Зоря”, які і сьогодні в строю – це ведуча заходу, учасниця народного тріо “Живиця” Олена Ткач, директор Зорянської школи мистецтв Світлана Шкарапа, керівник народного хору “Зоря ім..Плютинського” Олена Коник, керівник зразкового народного танцю “Вербонька” Борис Бунь, керівник народного вокального тріо “Живиця” Тетяна Фесюк, викладач Зорянської школи мистецтв Анатолій Близнюк, солістка хору “Зоря ім..Плютинського” Марія Холодько, завідувач клубом с.Грабів Галина Лобур, жителька с.Козлин Марія Крута.

Захід був підготовлений і проведений відділом культури і туризму райдержадміністрації під керівництвом начальника відділу Івана Солодухи.

ДацикДацик 1Дацик 2Дацик 3Дацик  4Дацик 5Дацик 6Дацик 7Дацик 8Дацик 9