Після карантину сімейний велопарк “Ремельський” знову запряцює!

Від початку ідеї 3 роки !!!

Велосезон стартує одразу після карантину!!!
Всього за 10 кілометрів від Рівного, у лісовому масиві Ремельський, знаходиться місцевий промаркований туристичний маршрут Велопарк «Ремельський», який входить до території «Медового кола», та пішохідна туристична еко-стежка «Стежка коханн».

                                   

Не перший рік це місце користується великою популярністю серед рівнян, які займаються активним зеленим туризмом, велоспортом та люблять якісний спільний сімейний відпочинок у екологічно чистій місцині.

        

Попередньо, відкриття велосезону було заплановано на 3 травня. Однак розуміємо, що про початок активного відпочинку ми можемо говорити тільки після закінчення карантину. Попри це, Велопарк «Ремельський» готовий до старту вже сьогодні.

   

МиколаГапончук і його команда тримає  масив доглянутий та охайний. «Стежка кохання» і справді дещо нагадує «Тунель кохання» у Клевані, але мало хто знає, що гілля на деревах студенти обрізають тут вручну, таким чином формуючи її вигляд здалеку. Свого часу, років 30 тому, саме цією дорогою місцева молодь потрапляла до своїх будинків, тому вона отримала відповідну назву, яку вирішили зберегти. Особливо гарно на «стежці» весною, коли оживає природа і цвітуть конвалії, що зустрічають відвідувачів наприкінці маршруту неабиякою кількістю і чарівним ароматом.

              

Сьогоднішній велопарк – це 70 кілометрів трас різного рівня складності і 6 основних маршрутів. На відкриття сезону запланований старт ще трьох маршрутів, один серед яких – родинний. В цілому ж було опрацьована лише третина масиву, тому місця для розробки нових трас і можливостей достатньо. Як, до речі, і охочих взяти під опіку частину майбутнього велопробігу.

        

За словами голови правління садового товариства «Західний» Миколи Гапончука, велопарк «Ремельський» – це місце не для пікніків, а для активного відпочинку, тому розпалювати багаття, розкладати наїдки і алкоголь тут не можна. Бережуть цей масив ще й через значну кількість мурашників, саме тому не випадково цю частину лісу називають «Країною мурашників». Нерідко рівненські студенти пишуть свої дипломні роботи, спостерігаючи за життям комах. Саме так виникла ідея створити навколо мурашника оглядовий майданчик, щоб люди мали можливість спостерігати за їх життям. Для одної людини це буде лише мурашник, для іншої – хімічний процес, третя дивитиметься за організацією робочого процесу, а дехто психологічно відпочиватиме.

                   

На сьогодні, вирішуються два основні моменти, які зроблять привабливішим велопарк для туристів – можливість будівництва автостоянки та відкриття велопрокату. Та, зважаючи, на ініціативність місцевої громади, зацікавленість рівнян та обласної влади до розвитку туристичної галузі, ці кроки поступово будуть вирішені.

Дорогі жителі Рівненщини , якщо ви любите велосипедні або піші прогулянки в колі родини, якщо вам до вподоби єднання з природою і ви релаксуєте від галасливої тиші лісу, приїжджайте і  відпочивайте, у  Велопарк “Ремельський” !!!