Народний театр районного будинку культури с.Зоря

театр1театр2

Народний аматорський театр с.Зоря був створений в 1964 році,  почесне звання «народний» здобув у 1990 році. Визначенню цього колективу передувала творча робота багатьох поколінь  жителів с.Зоря.

В 1977 році новозбудований Палац культури став центром культурно-просвітницької роботи в окрузі. Тут продовжили діяльність самодіяльні артисти. Аматорами сцени були виключно місцеві жителі: агрономи, інженери, вчителі, рядові працівники різних галузей села, які з театральних підмостків несли добре та вічне до односельчан. Зараз Палац культури став районним будинком культури і на його кону проходять прем’єри глибоких та змістовних вистав.

Зорянський театр приймає активну участь у районних та обласних оглядах-конкурсах, де займає призові місця. Сьогодні у складі театру працівники підприємств району, студенти РДГУ, працівники культури, викладачі школи мистецтв, учні Зорянської школи-гімназії.

Останнім часом  театр приймав участь у Всеукраїнському конкурсі виконавців художнього слова ім. Лесі Українки в м.Новоград-Волинську «Лесині джерела», в обласному конкурсі читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає» в м.Рівне,  у Всеукраїнському заході до 357 річниці Берестецької битви с.Пляшева Рівненської області, регіональному фестивалі «Пісні рідного краю» с.Хрінники Рівненської області, а в 2009 році учасник театру Варжель Сергій здобув Диплом лауреата ІІ ступеня у ХVІІІ Всеукраїнському конкурсі читців поезії Т.Г.Шевченка в м.Київ.

Кращі читці – це здебільшого ведучі концертів і масових свят, що проходять на сцені районного будинку культури та району у цілому.

Всіх учасників об’єднує одна спільна риса – любов до театрального мистецтва. Бажання своєю творчістю змінити життя на краще, сказати зі сцени про те, що наболіло, пірнути в історію нашого краю і порадіти разом з глядачем своїм перемогам.

Незмінним керівником колективу вже 20 років є Матвіїва Алла Анатоліївна. Вона має фахову освіту та прикладає чимало зусиль по організації творчого процесу в колективі, багато працює по відродженню творів української класики.  При роботі з колективом витримана, має підхід до учасників театру. Постійно працює над підвищенням рівня виконавської майстерності, сценічної культури учасників колективу та над пошуком нових творів для репертуару.

театр