Костел святого Лаврентія с.Тайкури

Костел св. Лаврентія був побудований у стилі бароко у 1710р. Фундатором виступив власник – Вавринеч Пепловський. Місцева легенда розповідає, що собака цього пана вирив з землі скарб. Щоб віддячити Богові за такий щедрий подарунок він будує костел. Цегляний однонефовий з витягнутою апсидою та двома низькими капелами, Фасад скромні – позбавлені декору, інтер’єр прикрашають лише пілястри з профільованими імпостами. Колись тут був його портрет, а також портрет біскупа Чоланського. Також зберігалися старовинні церковні речі 16-17ст.

Костел являє собою цегляну, хрестоподібну в плані споруду. Від інших храмів подібного типу костел відрізняється тим, що вівтарні бокові будови, п’ятикутні в плані та однакові за розміром, а західна значно ширша від них та прямокутна.Будова виділяється стрункими пропорціями, фасади її декоровані пілястрами. Костел має оригінальну систему хрестоподібних склепінь та арок перекриття.

Територію костелу обгороджено високим цегляним плотом, прямокутним в плані, витягнутим зі сходу на захід. З південно-східного боку забору розміщено в’їзні ворота, а північно-західній частині – трьох арочна цегляна дзвіниця.

Споруда є пам’яткою архітектури національного значення.

Костел в аварійному стані.

тайкури тайкури 1 тайкури 2 тайкури 3