Церква святої Анни с.Хотинь

На просторій ділянці центральної частини с.Хотинь, засадженій старими липами і модринами, стоїть пам’ятка архітектури місцевого значення – мурована церква Зачаття Святої Анни. Храм побудовано 1759 року на кошти поміщика Антонія Богуша та парафіян. Ця споруда належить до групи центричних, хрещатих у плані одноверхих храмів. Центральний об’єм будівлі, нави, у плані – прямокутник, витягнутий по осі північ-південь. За рахунок зрізаних граней утворено восьмигранник, що перекривається восьмигранним склепінням, розчленованим вісьмома гуртами та увінчаним цегляним ліхтариком з мініатюрними віконечками.

До нави за сторонами світу прилягають чотири рамена просторового хреста. Північне, південне та західне рамена – в плані прямокутні, перекриті циліндричними склепіннями; західне ширше і довше за бічне. Східне (вівтарне) рамено – шестигранне, перекрите циліндричним склепінням з п’ятьма розпалубками. Усі рамена рівновисокі; торець кожного (крім східного) завершують трикутні фронтони. До західного торця прибудовано квадратну в плані криту паперть.

Масивні об’єми церкви утворюють лаконічну пірамідальну  композицію. Елементами скромного зовнішнього декору служать пілястри, які ділять площини фасадів і вінцевий карниз.

хотинь Хотинь 1 хотинь 2