Мистецька благодать пісні і слова!

8 листопада  2015 року в районному будинку культури с.Зоря відбувся грандіозний захід присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва, а також заключний гала-концерт  районної мистецької естафети «Від села до села-з піснею і словом».

Зі святом всі присутніх привітав начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації  Іван Солодуха. Він побажав усім присутнім, щоб   духовність та велич, створені  їх талантом, завжди знаходили повагу та любов в серцях  шанувальників, дарували людям радість! А за вагомий особистий внесок в розвиток культури району та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації нагородив почесними грамотами відділу культури і туризму:

  1. Багінську Руслану Миколаївну, директора будинку культури с.Корнин;
  2.  Баглая Володимира Петровича, художнього керівника будинку культури селища Квасилів;
  3. Буня Бориса Степановича, викладача по класу хореографії Зорянської школи мистецтв;
  4. Громик Ірину Петрівну, бібліотекаря відділу обслуговування центральної районної бібліотеки;
  5. Дмитрук Оксану Ростиславівну, художнього керівника районного будинку культури с.Зоря;
  6. Дягель Валентину Павлівну, викладача по класу фортепіано Клеванської дитячої музичної школи;
  7. Євтушок Наталію Олексіївну, викладача по класу бандури Квасилівської дитячої музичної школи;
  8. Коник Олену Захарівну, викладача по класу вокалу Зорянської школи мистецтв;
  9. Кривицьку Наталію Сергіївну, викладача по класу теоретичних дисциплін Шубківської дитячої музичної школи;
  10. Лотушко Тетяну Іванівну, бухгалтера централізованої бухгалтерії відділу культури і туризму;
  11. Нестерчук Світлану Олексіївну, директора будинку культури смт Оржів;
  12. Портечко Світлану Федорівну, викладача по класу бандури Клеванської дитячої музичної школи;
  13. Селецького Петра Федоровича, викладача по класу духових інструментів Квасилівської дитячої музичної школи;
  14. Смоліну Олесю Петрівну, завідувача методичним відділом Рівненської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек;
  15. Ткач Олену Іванівну, провідного методиста організаційно-методичного центру відділу культури і туризму;
  16. Ткача Степана Степановича, викладача по класу народних інструментів Оржівської дитячої музичної школи;
  17. Хшановську Галину Володимирівну,  викладача по класу вокалу Зорянської школи мистецтв;
  18. Фесюк Тетяну Василівну, художнього керівника народного вокального тріо «Живиця» районного будинку культури с.Зоря;
  19. Фізик Марію Віталіївну, викладача по класу бандури Зорянської школи мистецтв;
  20. Якимчук Світлану Никанорівну, художнього керівника народного хору «Оберіг» будинку культури с.Малий Шпаків;
  21. Яцкову Ларису Василівну, викладача по класу теоретичних дисциплін Оржівської дитячої музичної школи;

Ведучі свята Олена Ткач та Володимир Хіночик відзначили, що ця професія – особлива, адже люди цієї  галузі покликані дарувати радість душі, наповнювати високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне. Завдячуючи  їм, люди вчаться любити рідний край, пісню і танець рідного народу, що  у свою чергу, сповнює   високими патріотичними почуттями.

Українська культура консолідує на розвиток держави, розкриває нашу сутність та учить нас бути українцями, де б ми не були. Без традиції – нема культури, а без культури – нема нації.

В цей день свято співпало ще з однією подією. Промайнуло 5 років з  того часу,  коли в далекому 2010 році організаційно-методичним центром відділу культури і туризму було започатковано проведення районної мистецької естафети  «Від села до села – з піснею і словом», метою якої було налагодження співпраці закладів культури з органами влади та місцевого самоврядування.Ідея проведення мистецької естафети належить головному спеціалісту відділу культури Ларисі Кравчук, яка також розробила та виготовила хоругву з символами свята та пам’ятний фотоальбом, де фіксувалися матеріали про концерти у всіх 30-ти клубних закладах.

Найактивнішими при організації та проведенні районної мистецької естафети «Від села до села –  з піснею і словом» були наступні сільські та селищні голови, яким оголосили подяки:

  1. Гончарук Тетяні Володимирівні, Білокриницькому сільському голові;
  2. Жовтянському Дмитру Миколайовичу, Клеванському селищному голові;
  3. Курганській Оксані Євгеніївні, Великоомелянському сільському голові;
  4. Пророку Сергію Володимировичу, Дядьковицькому сільському голові;
  5. Ткачук Олесі Олексіївні, Городоцькому сільському голові.

 

За яскраве висвітлення впродовж п’яти років районної мистецької естафети «Від села до села – з піснею і словом» на шпальтах міськрайонного тижневика «Слово і час»  оголосили подяку колективу редакції  міськрайонного  тижневика «Слово і час» виконувачу обов’язків головного редактора якого є Микола Мельник.

   За активну участь в  проведенні культурно-масових заходів в рамках районної мистецької естафети «Від села до села – з піснею і словом» оголосили подяку творчим аматорським колективам:

  1. Будинку культури селища Квасилів, директор Зіновій Дмиш;
  2. Будинку культури с.Шпанів, директор Руслана Антимонюк;
  3. Будинку культури селища Оржів, директор Світлана Нестерчук;
  4. Клубу с.Верхівськ, завідувач Катерина Мазепа;
  5. Будинку культури с.Велика Омеляна, директор Володимир Хіночик;
  6. Будинку культури с.Карпилівка, директор Любов Гриневич;
  7. Будинку культури с.Олександрія, директор Наталія Смоляр;
  8. Будинку культури с.Грушвиця, директор Людмила Киц;
  9. Будинку культури с.Нова Українка, директор Лідія Янчарук;
  10. Клубу с.Старожуків, завідувач Наталія Фрейздорф;
  11. Клубу с.Іскра, завідувач Лариса Кушнір;
  12. Будинку культури с.Біла Криниця, директор Оксана Нестерчук;
  13. Будинку культури с.Городок, директор Тетяна Зайчук;
  14. Клубу с. Дерев»яне, завідувач Галина Мачука;
  15. Клубу с. Дядьковичі, завідувач Світлана Потрапелюк;
  16. Будинку культури с.Великий Житин, директор Олександр Парейко;
  17. Будинку культури с.Шубків, директор Григорій Никитюк;
  18. Клубу с.Колоденка, завідувач Галина Тобіяш;
  19. Клубу с.Метків, завідувач Наталія Мірач;
  20. Будинку культури с.Малий Шпаків, директор Юрій Сисюк;
  21. Клубу с.Рисвянка, завідувач Анна Гришковець;
  22. Будинку культури с.Обарів, директор Ніна Омельчук;
  23. Клубу с.Забороль, завідувач Леонід Солощук;
  24. Клубу с.Кустин, завідувач Галина Круліковська;
  25. Клубу с.Загороща, завідувач Любов Демчук;
  26. Клубу с.Грабів, завідувач Галина Лобур;
  27. Будинку культури с.Корнин, директор Руслана Багінська;
  28. Будинку культури с.Вересневе, директор Світлана Боткіна;
  29. Клубу с.Милостів, завідувач Олена Осипчук;
  30. Будинку культури селища  Клевань, директор Володимир Кіткайло.

 

    Завершальним акордом, без перебільшення величного дійства, був  гала-концерт, коли глядачі мали можливість поринути в нескінчений світ народного мистецтва і переглянути кращі моменти районної мистецької естафети «Від села до села – з піснею і словом». На сцені свою майстерність продемонстрували: зразковий фольклорний ансамбль «Намисто» будинку культури с.Городок, керівник заслужений працівник культури України Тетяна Васечко; зразковий ансамбль народного танцю «Вербонька» районного будинку культури с.Зоря, керівник Борис Бунь; чоловічий вокальний ансамбль «Оксамит» будинку культури селища Квасилів, керівник Володимир Баглай; жіночий вокальний ансамбль «Оберіг» будинку культури с.Обарів, керівник Анатолій Перенчук; Дарина Чорнобай (клуб с.Старожуків), керівник Наталія Фрейздорф; танцювальний колектив «Дивограй» будинку культури с.Вересневе, керівник Наталія Созанська; чоловічий вокальний ансамбль «Жайвір» клубу с.Дядьковичі, керівник Всеволод Сінкевич; жіночий вокальний ансамбль «Чепурушки» будинку культури селища Оржів, керівник Олена Коник; Ольга Бердін, художній керівник будинку культури с.Велика Омеляна; зразковий ансамбль сучасного танцю «Зіронька» будинку культури с.Біла Криниця, керівник Анна Шлеюк; народний аматорський хор «Оберіг» будинку культури с.Малий Шпаків, керівник Світлана Якимчук; Солістка Наталія Мовчанець, клуб с.Верхівськ; фольклорний ансамбль «Берегиня» клубу с.Грабів, керівник Галина Лобур; народний аматорський ансамбль української пісні «Червона калина» будинку культури с.Карпилівка, керівник Ольга Якимчук; Світлана Малько, художній керівник будинку культури с.Олександрія; танцювальний колектив «Загін-привид» будинку культури с.Корнин, керівник Михайло Бойко; вокальний ансамбль «Акцент» районного будинку культури с.Зоря, керівник Олена Шкіндер; народний аматорських хор «Зоря ім. Плютинського» районного будинку культури, керівник Олена Коник.

Доповненням до побаченого та почутого стала виставка творів художників, вишивальниць, виробів майстрів ужиткового мистецтва, яку було відкрито у вестибюлі районного будинку культури.   


від села 11 від села 12 від села 17 від села 13 від села 14 від села 15 від села 18