Білокриницька сільська рада

Населені пункти, що входять до складу сільської ради – с Біла Криниця, с Антопіль, с Глинки.

 

Туристичні об’єкти Народний етнографічний музей «БЕРЕГИНЯ»  обеліск воїнам-односельцям, які загинули у боротьбі з фашистськими загарбниками. Пам’ятний знак землякам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни

Історична довідка

Перша згадка про село Біла Криниця датується 1570 роком. Тоді воно належало до сусіднього села Городище і була його присілком.  У 19 столітті  Біла Криниця має статус «деревни» єпархіально приналежної до Колоденки.  Нзва Біла Криниця перенесена з імені протікаючої колись тут річки, яка пішла із джерельця, названої так за її біле (крейдяне) дно.

Антопіль заснований колоністами в кінці XVII ст.. Назва села походить від сполучення 2 частин: перша частина “Ант” – це ймовірно укорінене ім’я Антон, а друга “піль” або  “поль” – грецьке місто-поліс. У 1794 році Антопіль розвивається за рахунок нових поселенців із Польщі, Словакії, які займалися дерево заготівлею. Згодом є згадки про лісопильний завод, який там збудовано. У 1840 р. “Антопольские владения”, магнат Любомирський дає в оренду Ковалевському, який крім того зобов’язаний утримувати поштову станцію та залізний двір.

Глинки.  Перша письмова згадка про село датується 1569 роком, у XVI столітті територія села належала до  володінь князів Острозьких, а по іншим джерелам перейшла до Любомирських.

Є декілька припущень про походження назви села, за однією  з них від урочища Глина, також від місцевості на якій розташоване село, там є поклади глини.

Також однією із версій походження назви є те, що вона походить від назви династії з прізвищем Глинка.

Чим зайнятись?

До послуг туристів на території села знаходиться народний етнографічний музей «БЕРЕГИНЯ» в основу діяльності якого покладено принципи національного виховання. Музейні експозиції налічують понад 400 експонатів основного фонду. Музей зберігає  пам’ятки матеріальної і духовної спадщини українського народу. Музей має місцевий, краєзнавчий характер.

На території села знаходиться фізкультурно-спортивний клуб “Білокриницький” де культивуються такі види спорту: волейбол (жінки), футбол, баскетбол;

Гарантує комфортний відпочинок готель, що знаходиться на території села. До послуг гостей : кафе, бар, сауна, камінна зала, автостоянка, TIR.

Адреса готелю с Біла Криниця вул. Рівненська 112 Тел. (0362) 270725

Для любителів рибалки в селі Антопіль є невеликий ставок. Доїзджаєте по Київській трасі до телевежі, повертаєте на праву і відразу на ліво під міст. Проїзджаєте міст і прямо. Ловіння риби безкоштовне, тому насолоджуйтесь до схочу!

Маршрут доїзду

Через село проходить автошлях КиївЖитомирРівнеДубноЛьвівЧоп (М06 частина Е40). Тому добратися краще попутним маршрутним транспортом, що проходить через село, або власним авто.

Відстань за маршрутом Рівне – Біла Криниця –Антопіль- Глинки 16 км,
приблизний час у дорозі ~ 0 год 20 хв