Водохреща в Пересопниці

19 січня в культурно-археологічному центрі “Пересопниця” відбувся ХVІІІ Словянський фольклорний фестиваль “Коляда”

Фестиваль розпочався з святкового Богослужіння у Свято-Миколаївській церкві. Після чого відбулася хресна хода прихожан та учасників фестивалю від Свято-Миколаївської церкви на берег річки Стубли де проходив ритуал освячення води. Богослужіння та освячення води відбувалося за давніми традиціями. Після того, як священик опустив у ріку хрест, випустили у небо голубів, як символ Духа Святого, який спускається з небес при хрещенні. Далі охочі купалися, а на березі розклали ватру та колядували. В йорданській купелі побували і працівники Рівненської райдержадміністрації : начальник відділу культури і туризму Іван Солодуха,начальник центру надання адміністративних послуг Павло Тарасович, начальник та провідний методист відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури, енергетики та енергоефективності Олександр Оксимчук та Олександр Кобзаренко, провідний методист управління економічного розвитку і торгівлі Олександр Чорний та всі бажаючі учасники фестивалю.

 

А далі за програмою фестивалю відбулася конкурсна програма з виконання колядок та щедрівок у музеї. Цьогоріч у фестивалі взяли участь колективи з Камінь-Каширського району Волині, Житомира, два колективи з Острога та колективи Рівненського району серед яких Вокальний ансамбль “Жайвір” Клеванської ДМШ (керівник Іванна Сапожник) та Хор духовної музики Клеванської ДМШ ( керівник Марія Адамчук).

Також фестиваль відвідав заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський який привітав  усіх присутніх зі святом та побажав, щоб Дух Святий не полишав громадян ніколи.
IMG_0141 IMG_0152 IMG_0180IMG_0160 IMG_0222IMG_0237