Її стихія – краса і талант!

Це відчувається у всьому – і коли вона накручує кілометри на велосипеді, і коли співає у народному хоровому колективі, чи іде із старшою внучкою Діанкою на репетицію у будинок культури. Знайомтесь – вона, це Олена В’ячеславівна Сінокопчук, художній керівник будинку культури села Малий Шпаків. Робота сільського клубного закладу має свої особливості. А в тім, про це трішки пізніше.

Народилася Оленка теплої весняної пори у розхристаному зеленню селі Заріцьк Малошпаківської сільської ради. Щось було у її характері таке, що вирізняло її серед однокласників з всім звеличеним і духовним.

Після закінчення школи пані Олена без роздумів у 1983 році поступила в Дубнівське культурно-освітнє училище, яке закінчила у 1985 році. Здобувши середню спеціальну освіту за спеціальністю клубний працівник та керівник самодіяльного хорового колективу, Олена В’ячеславівна розпочала трудову діяльність. У трудовій книжці Олени Сінокопчук записано, що з лютого місяця 1986 року вона завідувач клубом с.Плоска Малошпаківської сільської ради. Є такий факт в біографії пані Олени, що вона піднімала культуру і в с.Іваничі. У січні 1996 року була переведена на посаду художнього керівника будинку культури с.Малий Шпаків, коли час у всій країні був дещо тривожним. Про це говорить той факт, що з квітня 1999 року Олена В’ячеславівна освоїла нову професію – вона листоноша третього класу, її незмінними супутниками є велика-велика сумка і велосипед. Але душею і серцем вона завжди була у вирі культурного життя села та району. І свято прийшло на її вулицю – з червня 2002 рокуі по сьогоднішній час Олена В’ячеславівна – художній керівник Малошпаківського будинку культури. Разом із директором закладу Юрієм Сисюком планують і проводять різноманітні культурно-мистецькі заходи. Аматори сцени приймають участь як у проведенні свят народного календаря, так і в заходах, що проводяться в районі та області. Адже візитною карткою будинку культури села Малий Шпаків є народний аматорський хор «Оберіг», керівником якого є Світлана Якимчук. Пані Олена є учасницею даного колективу з дня його заснування, часто виконує сольні партії і бере участь у театралізованих виступах. Здається, зовсім недавно, всі були здивовані приємною звісткою про участь художнього керівника будинку культури с.Малий Шпаків Олени Сінокопчук у заключному фіналі обласного конкурсу «Кращий за професією» серед працівників сільських закладів культури клубного типу, що проводився в приміщенні районного об’єднання культури і дозвілля селища Гоща. Показавши себе з найкращого боку, представниця Рівненського району Олена Сінокопчук виборола почесне п’яте місце, за що була нагороджена Почесною грамотою управління культури і туризму облдержадміністрації та цінним подарунком. Неодноразово Олена В’ячеславівна нагороджувалась Почесними Грамотами, Подяками, Дипломами за успіхи в роботі на культурно-освітній ниві.

Всі ми знаємо, що дитинство починається з тепла, материнської посмішки, рідної домівки, отчого порога. А як про все це описував у твоїй творчості незворушний геній Тарас Шевченко. Шевченкова поезія стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу. Ювілей Кобзаря широкомасштабно відзначався у всьому світі та, зокрема, і в нашому районі. Серед працівників клубних закладів у 2014 році був оголошений конкурс на краще написання сценарію, присвяченого 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка – «Ні – не в минуле, а в майбутнє, до тебе я, Тарасе, йду». Всю душу, всю свою майстерність вклала Олена В’ячеславівна у свій знаменитий, без перебільшення, сценарій. Він був дійсно одним із кращих, а апогеєм майстерності написання сценарію був власний вірш пані Олени із такими чудовими словами, які звучать на початку твору:

Люблю читать… Та не аби що!

Люблю Шевченкові рядки.

В них вітер струни кобз колише,

В них вільний дух козацтва дише

Й Вкраїну возвеличує в віки!

Олена В’ячеславівна щаслива не лише в роботі, а й у своїй сім’ї. разом з чоловіком Василем виростили сина Юрія, а зараз тішаться неповторними внучками – Діаною та Настусею. Хто бував на концерті у будинку культури села Малий Шпаків, відразу запримічав, що у яскравому українському вбранні поруч з Оленою В’ячеславівною і декламує вірші, і співає пісні наймолодша артистка сцени – внучка Діана. Вже у цю ранню пору хочеться відмітити непересічний талант юного обдарування. Дійсно, учні повинні перевершити свого вчителя.

Серед багатьох районних заходів, запланованих організаційно-методичним центром відділу культури і туризму на осінь 2016 року, є один, який з нетерпінням чекає пані Олена і, мабуть, вже веде підготовку. Це четвертий районний фестиваль «Господиня гарна я»серед працівників закладів культури клубного типу Рівненського району.

31 березня у Олени В’ячелавівної ювілей – 50 років від Дня народження. Культпрацівники району щиро вітають її із цим прекрасним святом і бажають іменинниці міцного здоров’я, сімейного благополуччя, невичерпної любові, духовної щедрості. Зичимо і надалі залишатися такою ж чарівною, світлою у почуттях та щедрою у справах. Нехай Господь Бог дарує Вам щастя і радість на многії літа!