Костел Святого Лаврентія

  

 

 

костел 1 костел 2 костел 3

Костел Св. Лаврентія був побудований у стилі бароко у 1710р. Костел являє собою цегляну, хрестоподібну в плані споруду. Від інших храмів подібного типу костел відрізняється тим, що вівтарні бокові будови, п’ятикутні в плані та однакові за розміром, а західна значно ширша від них та прямокутна. Будова виділяється стрункими пропорціями, фасади її декоровані пілястрами. Костел має оригінальну систему хрестоподібних склепінь та арок перекриття.

Територію костелу обгороджено високим цегляним плотом, прямокутним в плані, витягнутим зі сходу на захід. З південно-східного боку забору розміщено в’їзні ворота, а північно-західній частині – трьох арочна цегляна дзвіниця.

Фундатором виступив власник – Вавринеч Пепловський. Місцева легенда розповідає, що собака цього пана вирив з землі скарб. Щоб віддячити Богові за такий щедрий подарунок він будує костел. Цегляний однонефовий з витягнутою апсидою та двома низькими капелами, Фасад скромні – позбавлені декору, інтер’єр прикрашають лише пілястри з профільованими імпостами. Колись тут був його портрет, а також портрет біскупа Чоланського. Також зберігалися старовинні церковні речі 16-17ст.

Споруда є пам’яткою архітектури національного значення.

Костел знаходиться в аварійному стані.