«Пісенник його життя»

Відлунали останні слова та акорди ліричної пісні «Яблуня Пепінка»  у виконанні Анатолія Пузирка і вщент заповнена зала районного будинку культури с.Зоря Рівненського району буквально вибухнула шаленими аплодисментами. Дійсно, неперевершені слова і чарівна мелодія, задушевний голос пана Анатолія зачарували глядачів. Це був один із номерів святкового районного концерту, присвяченого 25 річниці незалежності України. А таких виступів у творчій біографії Анатолія Дмитровича було дуже багато.

Як здогадалися читачі газети, мова сьогодні буде йти про життєвий шлях та творчі досягнення дуже цікавої і обдарованої людини – Анатолія Дмитровича Пузирка. Саме 1 жовтня 2016 року, в Міжнародний День Музики, пан Анатолій святкує свій 65-річний ювілей. Дійсно, роки летять, неначе в небі журавлі.

Ще в юні роки молодий Анатолій потрапив у бентежний світ музики, коли в 1971 році розпочав навчання в Рівненському державному музичному училищі, яке з відзнакою закінчив у 1975 році. Отримавши диплом викладача музично-теоретичних дисциплін та загального фортепіано, трудову діяльність розпочав у Клеванській дитячій музичній школі. Потім було викладання теоретичних дисциплін в Оржівській МДШ.

Та ось у житті Анатолія Пузирка сталася радісна подія – в селі Шубків, звідки він родом,  відкрилась дитяча музична школа. З 1990 року він працює у рідній школі викладачем по класу фортепіано, а з лютого 1997 року і по сьогоднішній час Анатолій Дмитрович – директор Шубківської дитячої музичної школи Рівненського району. І говорячи сьогодні про ювіляра, важко відділити особисте музичне життя і великі досягнення закладу естетичного виховання. Адже більшість обдарованих дітей не лише із Шубкова, а й з сіл Рисвянка, Гориньград-І та ІІ, Котів, Нова Українка, Козлин, Ремель здобувають якісну музичну освіту під керівництвом Анатолія Дмитровича та досвідчених педагогів музичної школи. Кожен рік в Рівненській області проводять ся учнівські олімпіади-конкурси, і завжди серед переможців та призерів є учні Шубківської ДМШ по класу фортепіано, баяна, акордеона, бандури, духових інструментів.

Відзначимо, що на базі дитячої музичної школи проводяться районні та обласні семінари-практикуми, що говорить про професіональний рівень підготовленості закладу. Матеріально-технічна база школи одна із кращих в області. Підтвердженням цьому – клас синтезаторної музики під керівництвом викладача Валерія Кривицького. Але найбільша заслуга в цьому Анатолія Пузирка.

 Хочеться особливо сказати про те, що впродовж багатьох років людина, яка закохана в музику, керувала народним естрадним колективом «Шанс», і не тільки керувала, а й була солістом колективу. Тож оксамитовий тембр голосу пана Анатолія пам’ятають багато прихильників артиста.

А як не сказати про концертні виступи учнів школи, викладачів і самого Анатолія Дмитровича в чудовому залі невеличкого амфітеатру. Чудовий звук, професіональні мікрофони та світломузика буквально зачаровують глядачів. Частими гостями на цій чудовій сцені є народна артистка України Наталія-Марія Фарина, народне аматорське вокальне тріо «Живиця», В»ячеслав Кардаш, який виконує власні твори і, звичайно, сольні концерти Анатолія Пузирка, який є гордістю рідного села, нашого району і всієї області. Всіх почесних грамот і дипломів, якими за багаторічну творчу діяльність нагороджений Анатолій Дмитрович, не перелічити. Та особливою є одна державна нагорода – у грудні 2004 року Анатолію Пузирко за особливо великий вклад в розвиток мистецтва присвоєно почесне звання – Заслужений працівник культури України.

А зараз про те, чим приємно буде здивований наш ювіляр. Я взяв невеличке інтерв»ю у викладчів Шубківської дитячої музичної школи.

Отже, Тетяна Літинська, викладач по класу баяна: « Бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця. Саме таким є наш директор Анатолій Пузирко. Це мудра, досвідчена, талановита людина, віддана своїй роботі та школі.  Завдяки Анатолію Дмитровичу багато вчорашніх студентів , а нині молодих викладачів, серед яких і я, пройшли велику життєву та творчу школу.  Ми завжди відчуваємо розуміння та підтримку нашого директора. І сьогодні хочеться подякувати йому за терпіння, за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу улюбленій справі, наполегливість, мудрість і високий професіоналізм.»

 Марія Бондарчук, викладач по класу бандури: «Анатолій Пузирко – це Людина з великої літери, хороший наставник та керівник начального закладу. Має тільки хороші відгуки від викладачів та односельчан.

Дякуючи Анатолію Дмитровичу, виступи моїх учнів можна побачити в мережі Інтернет, в Ютубі,  де мають шалену кількість переглядів та коментарів. Завдяки цьому наша музична школа та село Шубків стали більш відомими. На сьогодні таких талановитих людей, як Анатолій Дмитрович, в Рівненському районі, не так і багато. Народився Анатолій Пузирко 1 жовтня, в Міжнародний День Музики, і думаю, що Бог обдарував його великим талантом. А Анатолій Дмитрович цей талант розвинув у повній красі і примножив своїми напрацюваннями – піаніст, співак, аранжувальник.»

Оксана Кекух, викладач по класу фортепіано: «Для мене Анатолій Дмитрович, насамперед, це мій вчитель і наставник, для якого творчість – це все його життя. А музична школа і викладачі – це сім»я. Мене він завжди надихав не стояти на одному місці в моїй роботі, а рухатись вперед, вчитись творити і бути хорошим викладачем та концертмейстером. Я проживаю в м.Рівне, і ось вже 15 років працюю в цій чудовій школі. Я дуже вдячна Анатолю Дмитровичу, що у далекому 2001 році він взяв мене на роботу».

Оксана Лисогор, викладач по класу духових інструментів: «Анатолій Дмитрович не тільки самий найкращий керівник, а й добра і чуйна людина. Він завжди перший прийде н а допомогу в скрутну хвилину, в першу чергу подбає не про себе, а про інших. Анатолій Дмитрович хороший наставник і вчитель, роботу завжди виконує стовідсотково. Вражає його праця, він справжній трудоголік.»

Анна Ткачук, викладач естрадного співу: «Анатолій Дмитрович – це творчий педагог і надзвичайно талановита людина, яка покликана сіяти мудрість і знання. Його серце завжди наповнене співчуттям, добротою і милою приємністю. Хотілося б подякувати за турботу і батьківську любов, за душевне багатство і оптимізм та справедливість. Побажати щастя, миру, розуміння, успіхів, творчого натхнення та наснаги.»

Наталія та Валерій Кривицькі, викладачі музично-теоретичних дисциплін та синтезаторної музики: «Все своє життя Анатолій Дмитрович з повною віддачею працює для розвитку культури в нашому селі Шубків. Здивувати наших односельчан, які є бажаними і активними глядачами концертних заходів, дуже важко. Бо саме завдяки нашому директору вони завжди переглядали концерти-шоу, на яких наші учні виступають завжди як справжні артисти, маленькі зірочки.

Анатолій Дмитрович завжди ставить для нас високу планку, до якої ми самі маємо прагнути і так само вчити своїх учнів. Цьому свідчать постійні перемоги наших учнів на обласних конкурсах. Наш наставник любить порядок, дисципліну, організованість та згуртованість колективу у будь-який момент роботи».

 

Вячеслав Кардаш,

провідний методист організаційно-методичного центру

відділу культури і туризму Рівненського району.