Зразковий фольклорний ансамбль “Намисто” в Парижі

грамота грамота 2 париж париж 1 париж 2 париж 3 париж 4 париж 5 париж 6 париж 7 париж 8

З 4 по 22 лютого нинішнього року зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Намисто» (керівник – заслужений працівник культури України Тетяна Васечко) в рамках Міжнародних заходів з культурного обміну між Францією та Україною відвідав Париж, Республіка  Франція.  За час перебування за кордоном колектив дав 8 концертів на різноманітних сценах. У Франції  в гастролях приймав участь ще один колектив з України, а саме зразковий ансамбль народного танцю «Барвінок» (керівник – заслужений працівник культури України Володимир Дольчук). Колективи створили спільну програму та продемонстрували французам надзвичайно самобутні та автентичні обряди старовинного українського весілля, обряди новорічного циклу, веснянки тощо. Під час виступів перекладач, який стисло розповідав французам про зміст дійства, що відбувався на сцені також розповідав, що  колективи прибули з Рівного і Луганська. Ворожнеча та війна, яка точиться на Сході України є штучно створеною, а люди (особливо молодь) в цих різних куточках України однаково люблять свою землю, а конфлікт нав’язаний третьою стороною. До учасників колективів у антрактах підходили люди серед яких були й українці, що живуть у Франції та дякували за концерти.

Учасники колективів проживали у французьких сім’ях. Французи всіляко намагалися оточити молодь з України увагою, дарували подарунки, пригощали найкращими смаколиками та надзвичайно переймалися через війну в Україні. Також вони зібрали кілька ящиків з ліками та одягом для мешканців Луганська. Французи надзвичайно гостинні, щирі та щедрі люди.

Так, коштом приймаючої сторони діти відвідали багато захоплюючих екскурсій, оглянули Версаль, Діснейленд, Ейфелеву вежу, Собор Нотр Дам де Парі, Стіну миру, їздили за 600 км, де милувалися Атлантичним океаном, відпочивали в аквапарку, ознайомилися з роботою фабрики з видування скляних виробів,фабрику з виготовлення парфумів, відбувалися прогулянки по річці Сені, а ще надзвичайні парижські кав’ярні та багато іншого. Учасників фольклорного колективу «Намисто» вразили чудові концертні зали, на яких їм довелося виступати та переповнені зали. За сувенірами від українців збиралися цілі черги.

Наприкінці гастролей рівняни, луганчани та французи вже дружньо співали українську народну пісню «Ой, чий то кінь стоїть?», а учасники колективів біля Стіни миру спільно виконали гімн України.

В перспективі зразкового аматорського фольклорного ансамблю «Намисто»  поїздки на фестивалі у Марокко та Польщу.