Ювілей Ліни Костенко

Начальник відділу культури і туризму І.Солодуха вітає колег
Начальник відділу культури і туризму І.Солодуха вітає колег

Костенко 2Костенко 3Костенко 4
Костенко 6Костенко 7Костенко 8Костенко  8

20 березня 2015 року в будинку культури с.Великий Житин відбулося літературно-мистецьке свято «Усе іде, але не все минає над берегами вічної ріки» приурочене 85-річчю від дня народження відомої української поетеси Ліни Костенко. На святі були присутні працівники закладів культури  клубного типу Рівненського району. З привітання свято розпочала Великожитинський сільський голова Людмила Григорівна Хома. Після того до присутніх у залі працівників галузі культури звернувся начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Іван Олександрович Солодуха.  Проводити літературно-мистецькі вечори у будинку культури с. Великий Житин є хорошою традицією, започаткованою сільським головою Людмилою Григорівною, адже вона сама є великою поціновувачкою зокрема поезії і мистецтва в цілому.  Всі присутні у невимушеній атмосфері могли прослухати вірші і романси написані Ліною Василівною в різні етапи її життя. А вона, як відомо є різноплановим автором, тут і інтимна лірика, і гострі на злобу дня вірші, і про війну, і про патріотизм, про відчай і про Чорнобиль.

 Особливо творчо до своїх виступів підійшли директор районного будинку культури Олена Шкіндер, художній керівник будинку культури с.Велика Омеляна Ольга Бердін, директор будинку культури с.Олександрія Наталія Смоляр. Їх виступи були завершеними  драматичними номерами. Щиро та від душі прочитали вірші Ліни Костенко Світлана Потрапелюк, Олеся Дмітрієвцева, Оксана Гейса, Галина Лобур, Світлана Тилько, Руслана Багінська, Світлана Боткіна. Директор будинку культури с.Грушвиця Людмила Киц також прочитала власний вірш написаний на честь Ліни Костенко.  Глибокою за змістом була літературна композиція за творами Ліни Костенко підготовлена працівниками Оржівського будинку культури.  По особливому гостро прозвучав вірш «Спогад» у виконанні Олени Сінокопчук. А твір «Болить мені» у виконанні Наталії Фрейздорф зачепив до глибини душі, адже в ньому говориться про трагічні події, які відбуваються зараз на Донбасі.

На святі також були присутні гості, це дві місцеві поетеси – Валентина Люліч та Оксана Дубинюк.

Зворушливота чуттєво прозвучали романси Ліни Костенко у виконанні Олександра Порейка, В’ячеслава Кардаша, Наталії Смоляр, Валентини Люліч.