Андріївські вечорниці та Святий Миколай в Оржівському будинку культури

          З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим та найочікуванішим було і залишається свято Андрія – вечір та ніч проти тринадцятого грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на Великих Вечорницях і влаштовувала там усілякі дійства – починаючи ворожіннями та закінчуючи забавами і співами.

        Отож 16 грудня, у суботу,  саме такий захід було проведено в будинку культури cмт Оржів. Гостей  радісно зустрічала господиня вечорниць Матійчук Софія у гарно прибраній хаті. Гостями вечорниць були дівчата та хлопці  хореографічного  колективу «Любисток» та гуртка художнього слова будинку культури смт.Оржів. Вони співали пісень, жартували, ворожили.  Ще  веселіше на вечорницях стало коли прийшли хлопці, які жартували та глузували з дівчат. А ті, в свою чергу, задали  хлопцям задачу знайти собаку, щоб провести ще одне ворожіння з андрійчиками.  Та хлопці, не довго думаючи, переовдягли в собаку одного з хлопців. Вибух сміху у глядацькій залі будинку культури. Ще багато разів протягом вечорниць глядачі щиро сміялися та плесками у долоні від побаченого та почутого. Далі почалася забава, пов’язана і з кусанням Калити. А вкусити паляницю не так просто! Але і з цим завданням хлопці впоралися. Після гри дівчата запрошували парубків до вечері. Пригощали й глядачів у залі варениками та цукерками з побажаннями.

1

2

3

4

5

6

19 лютого християни в усьому світі відзначають День святого Миколая. Зранку у цей зимовий день слухняні діти традиційно знаходять під подушкою гостинчик від Миколая — цукерки, горішки чи яблука, неслухи натомість — пучечок різок. Посмішка дитини – це щастя, а побачити посмішки багатьох дітей – це, мабуть, найбільший скарб! Отримати цей скарб вдалось 19 грудня, коли  Святий Миколай  Чудотворець завітав на свято до маленьких жителів селища Оржів. Добре, щедре, багате і по-справжньому родинне свято зібрало оржівчан в  глядацькій залі селищної ради. Дітей зустрічала Фісянчук Діана. Вона була господинею ігрової програми для діток. У програмі свята  взяв участь дитячий вокальний ансамбль «Сонечко» та  ангели: Ольга Кривчук та Мельник Мирослава, Капосниця – Рожкова Софія.      Організатори свята висловлюють щиру вдячність спонсорам  свята –  підприємцям смт Оржів.

1а

2а

3а

4а

5а

6а

7а