Хрещення Господнє, Водохресні купання в Рівненському районі!

Третім і завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу є Хрещення Господнє, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня. Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег – з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Православні вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці, адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

Хрещенню притаманні свої традиції. За день до Водохреща віруючі постять, а 18 січня відзначають Водохресний Вечір. Існує звичай для всієї родини, як і на Різдво, збиратися за столом. На вечерю готують пісні страви, кутю та узвар. Головна традиція свята — водосвяття. В день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест. Існує повір’я, що свята вода очищає і зцілює. Тому люди стають в чергу, щоб запастися святою водою на цілий рік. Якщо бути присутнім на ритуалі освяченні води, то можна здобути зцілення своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, в водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу…

У народі цей день традиційно широко святкується. Навіть не глибоко віруючі люди вважають корисним для здоров’я занурення в крижану воду під час зимової холоднечі, після чого відчувають великий прилив позитиву, хороших емоцій, говорять про здоров’я на весь рік. До речі, є повір’я, що в студеній хрещенській воді неможливо застудитися. Тому купаються навіть діти.

В Рівненському районні Водохресне купання відбудуться:

  • у селі Пересопниця біля церкви на річці Стубла;
  • в селі Грабів біля джерела на честь Ікони Святої Матері;
  • в селі Обарів освячення води розпочнеться вночі, після чого відбудеться хресний хід до криниці;
  • в селищі Оржів освячення води та купання розпочнеться після молебеню біля ставу;
  • в селі Гориньград-1 біля джерела Святої Трійці;
  • Водохресні купання відбудуться також у водоймах сіл Новоукраїнка, Козлин, Карпилівка, Грушвиця.

Христос Хрестився! В річці Йордані!

12471845_511056782408531_8315101784410178198_o1