Відбулася зустріч щодо впровадження туристичного проекту “Медове коло”

25 січня 2018 року з метою реалізації та впровадження  проекту туристичного маршруту «Медове коло»  в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації відбулася зустріч представників органів влади, науковців, лісівників,  підприємців та активістів з Березнівського, Гощанського, Корецького, Костопільського та Рівненського районів.

Рівненський район представляли начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Іван Солодуха, методист з питань туризму Катерина Босович, голова Олександрійської сільської ради Тетяна Михасюк, голова Шпанівської сільської ради Микола Столярчук, голова Верхівської сільської ради Роман Іванчук, голова Заборольської сільської ради Микола Шустов, заступник голови Шубківської сільської ради В’ячеслав Шкабара. Крім того, серед запрошених були і директор культурно-археологічного центру “Пересопниця” Микола Федоришин, а також голова правління СТ “Західний” Микола Гапончук, який до речі,  є ініціатором створення велосімейного парку “Ремельський”.

IMG_9640

 

IMG_9636

 

Нагадуємо, що в Рівненській області створений екологічний шлях, який пролягатиме через населені пункти 5-ти  районів, об’єднує більше 30 сільських та селищних рад і займає 300 км основного шляху.

mjdefripofgfcfmi5hejwhghw-541x350

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Іван Солодуха зауважив, що проект є стратегічним для краю, оскільки покликаний активізувати сільські громади через розвиток туризму, стимулюватиме зайнятість на селі, наповнення бюджетів та розвиток територій: “Якщо певна місцевість має неповторні особливості, чи то історичні, чи кулінарні, або славиться виробами народних умільців, то це варто було б запропонувати туристу”.

Маршрути, які об’єднає «Медове коло», будуть пішими, велосипедними, водними. У цьому проекті є декілька цікавинок. Так, він пов’язаний із так званим Погоринням, місцина навколо середньої частини річки Горинь, яка бере початок з сусідньої Тернопільщини і вже на території  Білорусі впадає у Прип’ять. Здавна це був чи не єдиний транспортний шлях Поліссям. Люди селилися у цій місцевості ще кілька тисячоліть тому, тому тут багато городищ. Взагалі місцевість цікава у багатьох аспектах.

Родзинкою маршруту є бортництво як давній вид бджільництва, котрий зберігся на Рівненщині. До його створення залучатимуть пасічників, виробників сувенірної продукції, власників екосадиб і перевізників.

На зустріч запросили представника Української асоціації активного та екологічного туризму Сергія Підмогильного та керівника проектів Центру реформ та місцевого розвитку Андрія Гінкула. Експерти розповіли як практично втілювати проект «Медове коло», про необхідність залучення громади на місцях, про активізацію підприємців через розробку міні-проектів. Разом з тим, заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко наголосила про необхідність створення ініціативної групи по впровадженню проекту. «Успіх залежить насамперед від людей на місцях» – зауважила вона.

 

 IMG_9641