Масляна в селах Біла Криниця, Грушвиця, Дядьковичі, Забороль та селищі Оржів Рівненського району

Увага! Увага!Вже час розпочати

Веселе, щасливе і радісне свято,

На нього чекаєм давно уже ми.

Тому і зібралися тут в день зими.

Такими словами 17 лютого 2018 року розпочиналося свято „Щедра Масляна 2018” у с. Біла Криниця”. Захід організований працівниками будинку культури с.Біла Криниця (директор – Оксана Нестерчук) та виконавчим комітетом Білокриницької сільської ради (сільський голова – Тетяна Гончарук). На святі панував гарний та веселий настрій. Жителі села та гості мали змогу почастувати смачними млинцями та різними смаколиками, прийняти участь у конкурсах та веселих розвагах для дітей та дорослих. Місцеві спортсмени мірялися силами. Переможці спортивних змагань  отримали цінні подарунки від спонсора Владислава Макова. До організації даного заходу долучились і місцеві підприємці.

Під відкритим небом готуватися безкоштовний козацький куліш та чай.

 

м1

м2

м3

м4

м5

м6

м7

18 лютого 2018 року в центрі  селища Оржів, біля будинку культури, відсвяткували Масницю.  Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Тож на святі були Зима і Весна, котрі сперечалися за право господарювати надалі.

DSC_0027

А що вже дітлахам весело було!

DSC_0109

Пісні та гумор нікого байдужим не залишили. І дарма, що погода видалася похмурою та морозною. Усім, хто був присутній на святі, було весело та тепло. Приємно було спостерігати за тим, як разом святкують і дорослі і малі оржівчани. А у голові роїлися думки з приводу того, що саме так і повинно відбуватися, саме таким чином і передаються традиції, дух свого народу, що відроджується у нових поколіннях. Око милувало ще й вбрання виступаючих. Яскраві хустки, барвисті віночки, рясні спідниці та гаптовані кожушки – у дівчаток, дівчат, молодиць ; шапки-бирки, кожухи, а ще широкі шаровари – у хлопців, чоловіків!

DSC_0032

На нашому святі побували гості з сіл Зоря та Обарів. Чудовий вокальний колектив «Зоря» ім.Плютинського Районного будинку культури ( керівник – Олена Коник), вокальний колектив «Оберіг» будинку культури с.Обарів (керівник – Ігор Тимофєєв), дитячий зразковий вокальний ансамбль «Джерельце» Зорянської школи мистецтв (керівник – Олена Коник). У святковій програмі взяли участь колективи художньої самодіяльності будинку культури селища Оржів та Оржівського НВК «школа- колегіум». Для любителів української музики прозвучали мелодії  у виконанні оркестру народних інструментів «Експромт» Оржівської музичної школи (керівник – Степен Ткач). На початку святкування було  оголошено  конкурс на найвеселішого сніговика та на найбільшу сніжку, підсумки якого було проведено під кінець концертної програми. Переможці були нагородженні подарунками.

DSC_0046

 

DSC_0212

До нашого свята долучились організатори з мисливсько-спортивного комплексу «Сокіл» с.Суськ. Присутні на святі мали можливість покататися на конях верхи та в екіпажі, постріляти в імпровізованому   тирі, провести фотосесію , поласувати млинцями з різними начинками, шашликом, гарячими стравами та напоями.

DSC_0021

17 лютого 2018 року у селі Забороль відбулося свято “Масляна”, яке організували маленькі учасники дитячого фольклорного ансамблю “Соловеєчки” (керівник Юлія Панасюк) для своїх батьків. Діти вміло закликали весну гучними веснянками, водили хороводи і ласували смачними млинцями шанованих глядачів. По закінченні свята відбулися батьківські збори на яких вирішувалися нагальні потреби, плани на майбутнє маленького дитячого колективу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

12 лютого 2018 року при підтримці громадської організації “Помірки” працівниками культури села Дядьковичі було проведено народне свято “Колодія”на леваді “Вітряк”.

Фото-0759

Фото-0762

Фото-0806

18 лютого 2018 року у будинку культури с Грушвиця (директор – Марія Кучер) відбулося свято  – “Масляна”, який підготувала художній керівник будинку культури Оксана Гук.

У святі взяли участь: ансамбль жартівливої пісні “Коліжанки”, вокальний ансамбль “Пролісок”, солісти Володько Іванка, Поліщук Віра, а Данилюк Ярослав радував глядачів гуморесками.

Учасники художньої самодіяльності закликали весну своїми піснями та танцями.

Для дітлахів було проведено цікаві конкурси.

г1

г2

г3

г4

г5

г6

г7

г8

г9

г10

г11