Мистецьке свято “Життя малюєм фарбами й словами”

21 березня в будинку культури с.Городок відбулося районне мистецьке свято «Життя малюєм фарбами й словами» організоване працівниками організаційно-методичного центру відділу культури і туризму Рівненської райдержадміністрації. У святі прийняли участь художники, поети, виконавці, які мешкають в Рівненському районі. В залі Городоцького будинку культури була підготовлена виставка картин.

Розпочав захід авторським віршем «Почни свій день з молитви й доброти» поет та художник Віктор Кіндратович Сірочук. Після того, ведуча свята Оксана Дещинська розповіла, як зародилася ідея проведення даного мистецького заходу.  Вона зазначила, що в Рівненському районі живе багато надзвичайно талановитих та неординарних  людей. Працівники відділу довго виношували ідею, як об’єднати цих особистостей і нарешті зібрали їх чудовій залі будинку культури с.Городок. А захід було запропоновано провести у формі віртуальної мистецької подорожі.

На початку свята начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Іван Солодуха привітав усіх присутніх, а також клубних працівників, які в березні святкували ювілеї.

Віртуальна мистецька подорож розпочалася з с.Корнин, де мешкає заслужений працівники культури України Андрій Семенович Пастушенко – людина дуже шанована в мистецьких колах. Його знають та поважають, як композитора,  автора величезної кількості  патріотичних та ліричних пісень, прекрасного педагог і  професор кафедри хорового диригування Рівненського державного гуманітарного університету,   керівника  народного ансамблю народної пісні «Веретено», що працює на базі клубу с.Колоденка,  та голову Рівненського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, організатора різноманітних фестивалів, автора телепередач про людей мистецтва. Андрій Семенович привітав усіх присутніх та подарував пісню, виконану народним артистом України Володимиром Чепелюком, що транслювалось на мультимедійній системі.

Глядачі мали можливість ознайомитися з творчістю майстринь та художниць, що працюють в Рівненському районному центрі дитячо-юнацької творчості, а саме:  Людмили Кондрачук та Алли Тимановської. Працівники центральної районної бібліотеки смт Клевань підготували відеопрезентацію  про творчі доробки цих художників–аматорів.

Свою поезію присутнім дарувала  бібліотекар відділу обслуговування Рівненської центральної районної бібліотеки, поетеса  Ірина Громик. Зараз  поетеса працює над «Дитячими історіями», які так люблять читати та слухати діти. Поступово перекладає казку П. Єршова «Горбоконик».

Відеопрезентацію про місцевого художника Володимира Хіночика підготовили працівники Великоомелянського будинку культури, адже Володимир Петрович тривалий час працював директором даного закладу. Неодноразово він був ведучим найвідповідальніших районних концертів, керував театральним колективом «Марципан», також він прекрасний естрадний виконавець. Зараз Володимир займається розписом церков, а ще він пише вірші, побачила світ його збірка «Палітра».

Наступна жінка про яку  розповідали на святі – поетеса, член спілки письменників Рівненщини, художниця – Софія Опанасівна Шевчук.  Ця жінка закохана в природу рідної землі. В її поезії і картинах розкривається зачарованість рідним краєм, неповторність і самобутність творчості, патріотичність її душі.

На виставці були представлені роботи молодих, але надзвичайно здібних та перспективних художниць: Вікторії Сайко, яка мешкає в с.Карпилівка.   Жителька с.Велика Омеляна Ольга Шершун представила картини, які перемальовує з улюблених робіт художників Клода Моне, Ван Гога та Поля Гогена.

На виставці були й роботи вже добре відомих у мистецьких колах художників, а саме: картини художника з Вересневого Володимира Лутюка. Пан Володимир багато і плідно працює, його роботи виставляються на різноманітних виставках, знаходяться в приватних колекціях, як в Україні, так і далеко за кордоном.

Ще одна юна художниця Анна Дмитерчук мешкає с.Корнин. Вона учениця 9го класу Корнинської загальноосвітньої школи. Крім того Анна займається в студії художньої творчості Квасилівського будинку культури.   За період навчання в студії  дівчина успішно опановує різні техніки: акварелі, пастелі, кольорові олівці, масло, гуаш, елементи прикладного мистецтва. А в Грушвицькій загальноосвітній школі в 9 класі навчається надзвичайно талановита, творча, всебічно розвинена дівчина – Дарія Кривко. Крім того, що Дарина є відмінницею,  призеркою олімпіад з  біології, хімії, англійської мови, конкурсів з української літератури та мови, вона ще й пише вірші та малює картини.

Радісний тон святу піснями та гуморесками  задавав поет, співак, композитор, заслужений артист естрадного мистецтва України Василь Тимощук. В  доробку митця десятки поетичних збірок, записано ряд компакт дисків, він багато гастролює по Україні з власними концертами, приймає участь в різних акціях, музичних заходах, завжди у творчому пошуку, його пісні лунають на радіо та телебаченні  і пропагують українську мову.

Розповідала ведуча про творчу особистість, яка мешкає в с. Глинки. Молода художниця Марія Дмитришина пише натюрморти та пейзажі. А художник і скульптор  Олександр Блонський для свята надав свої роботи:  «Соняхи», «Сосновий ліс», «Перед грозою» та інші свої картини. Зараз основна тема його творів – біблійна, але є й світські теми.

Ще одна відома художниця мешкає с.Колоденка, вона добре відома в мистецькому середовищі. Антоніна  Шафранська – майстриня народних ляльок, різьби по дереву та іконописец.  Роботи пані Антоніни є в приватних колекціях в Росії, Польщі, Німеччині, США.

В дружній та веселій родині працівників культури Рівненського району цю виконавицю авторських пісень добре знають та поважають. Ця надзвичайно поетична, творча та вродлива жінка – директор будинку культури с.Олександрія  Наталія Смоляр. Культурно-мистецьке життя в будинку культури дуже бурхливе та насичене, але літературно-музичні композиції, де Наталія Михайлівна виконує авторські твори, є улюбленими  заходами Олександрійської громади.

У мальовничому селі  Новожуків проживає і працює Лариса  Кушнір. Клубні працівники району знають її як професіонала своєї справи. А ще Лариса Миколаївна має золоті руки – вишиває рушники, сорочки, виготовляє картини з різних підручних матеріалів, творить справжні шедеври із кольорових стрічок, котрі неодноразово були представлені на районних виставках.

На святі була також присутня чудова жінка, цікава співрозмовниця, поетеса, майстриня з лозоплетіння, мешканка с. Велика Омеляна Лариса Лавренюк. Вона прочитала для всіх присутніх декілька гуморесок, які викликали шквал оплесків та схвальні відгуки.

В селищі Оржів  народилася та мешкає молода і дуже перспективна художниця Аліна Гвоздь. Але крім надзвичайних картин, які вона малює, молода художниця володіє прекрасним голосом. Пані Аліна подарувала всім присутнім дві пісні, чим розчулила  глядачів.

Село Загороща багате талантами і на мистецькому святі свої роботи представляли двоє художників – це Василь Кобилянський і Анастасія Тихонюк. Крім того молодий виконавець Владислав Демчук читав для присутніх реп на свої ж слова.

В залі Городоцького будинку культури звучала й проза, що вийшла з під пера молодої письменниці та поетеси з Олександрії, члена Національної спілки письменників України Ірини Мельник. Пані Ірина представила на розсуд глядача дві відео презентації на свої твори.

Глядачі мали змогу переглянути неповторні, експресивні та яскраві картини місцевих художників Вероніки Примак з Нової Українки,  Анатолія і Олександра Близнюків з Зорі, Богдана Пахолюка з Малого Шпакова. Так, пан Богдан нині пише ікони на іконостас недавно збудованого храму Святого Юрія, що в с.Малий Шпаків. Неперевершені і дуже реалістичні картини молодої художниці з с.Дібрівка Ірина Демяненко. В Шпанові проживає молода художниця Наталія Велігурська.  Вона майстерно ілюструє дитячу літературу за що у 2011 році була нагороджена дипломом за високий професійний рівень художнього оформлення дитячої літератури друкованої на Рівненщині. Ілюстровані нею книги могли переглянути усі присутні.

Наталія Остапчук – поетеса з с.Диків. За освітою вона медик, але талант до поезії проявився ще зі шкільної лави. Як каже сама пані Наталія «Люблю писати. Це моє життя, не можу жити без слова».

Багато років поспіль в публічно-шкільній бібліотеці с.Білів  працює бібліотекарем Ольга Леміч. Пані Ольга пише чудові та надзвичайно мелодійні вірші. Її твори друкуються в газетах та колективних збірниках.

Вирізняється своєю активною громадянською позицією, патріот свого села та України, талановита та обдарована  поетеса мешкає  в с.Корнин це – Клавдія   Пивовар. Вона прочитала свої вірші та привітала всіх присутніх з мистецьким святом.

На завершення мистецької віртуальної подорожі слово для привітання та вручення подяк мав  начальника відділу культури і туризму Рівненської районної державної адміністрації Івана Солодуху.

Після свята поети, письменники, виконавці залишили на афіші свої автографи та побажання для організаторів свята. Виставку картин переглянули також школярі Городоцької загальноосвітньої школи та мешканці с.Городок.