Вшанування 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

 

26 квітня 1986 року – одна з найтрагічніших дат в історії людства: на четвертому блоці Чорнобильської атомної електростанції за 110 кілометрів від столиці України Києва, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано кваліфікують як найбільшу в світі техногенну й екологічну катастрофу.

Атомна енергія невблаганна: вона не прощає помилок. Одна-єдина аварія може змінити цілий світ. Чорнобиль порожній, покинутий, позбавлений людського тепла, оточений мовчазним рудим лісом. Тепер це одне з 179 міст і сіл, евакуйованих після найбільшої в історії людства атомної аварії.  Практично всі, хто першими включилися в боротьбу з пожежею, дістали  смертельні дози опромінення.

Щороку 26 квітня українці згадують ту страшну техногенну катастрофу, що  сталася більше 30 років назад. В клубних установах та публічно-шкільних бібліотеках Рівненського району відбудуться тематичні заходи та підготовлені книжкові виставки  і виставки дитячих малюнків на тему Чорнобильської катастрофи. Так і цього року, 26 квітня в  Квасилівському НВК “школа-ліцей”  буде представлена літературно-музична композиція «Гірчить Чорнобиль крізь віки» за участі творчих колективів Квасилівського будинку культури. По завершенню свята учасники вшанують 32-гу річницю аварії на Чорнобильській АЕС покладанням квітів до пам’ятного знаку постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.