Зразковий духовий оркестр “Олександрія”

Зразковий духовий оркестр «Олександрія», керівник – заслужений працівник культури України Володимир Вакулін.

Засновником оркестру вважають Ярослава Гриня, котрий за фахом стоматолог-ортопед, зубний технік. А за покликанням – музикант, відданий духовій музиці. Творчий колектив був заснований у 1969, а вже у 1973 році його учасники брали участь у марш-параді в м.Києві. Дитячий колектив розвивався, перемагав у оглядах-конкурсах, марш-парадах духових оркестрів, звітних конкурсах майстрів мистецтва та аматорських колективів. Репертуар колективу постійно поповнювався новими творами. У 1977 році колективу присвоїли звання «зразковий». І донині дитячий духовий оркестр його щоразу підтверджує.
Зразковий духовий оркестр «Олександрія» давно знаний не лише в районі й області, а й далеко за межами України. У 1995 році дитячий колектив став лауреатом ХІІІ міжнародного турніру духових оркестрів у Польщі (м.Білгорай). Протягом 1996, 1997, 1998, 2000, 2002 років оркестр – лауреат Міжнародних фестивалів духової музики «Сурми» (м.Рівне). У 1997, 2002 роках – лауреати ХІІІ та ХХ, а в 1998 році дипломант ХІV Міжнародних фестивалів молодіжних духових оркестрів у Ростоку (Німеччина). Основний склад цього чудового колективу налічує 119 чоловік, приємно, що багато оркестрантів – дівчата, має приміщення для проведення репетицій та сценічні костюми.
Духовий оркестр щорічно приймав участь в обласному, а нині Регіональному святі духової музики «Дзвенить оркестрів мідь» в готельно-розважальному комплексі «Скольмо» смт Клевань, був дипломантом І-го ступеню на Міжнародному фестивалі духової музики ім. Василя Соколика «Фанфари Ялти» (2009р.), нагороджений подякою Альянсу «Україна без сиріт» за участь в урочистому концерті на честь завершення велотуру «Україна без сиріт» у м. Києві в 2011 році, дарував своє мистецтво на Всеукраїнському фестивалі духової музики «Карпатські передзвони» в м. Моршин Львівської обл., є постійним учасником урочистих обласних концертів з нагоди Дня незалежності України тощо.
В 1999 році керівнику колективу – Вакуліну В.П. присвоєно звання “Заслужений працівник культури України”. Також він носить звання “Відмінник освіти України”.

вакулін

Олександрія