Найкраща їжа українця – Сало!

Для України сало є не лише одним із символів національної кухні, але й своєрідним способом життя. Сало – герой багатьох прислів’їв та анекдотів. Сало – поширене  українське прізвище. А ще сало нерідко жартома називають національним символом України.

В сонячну літню днину 29 липня 2018 року в післяобідню пору у клубному закладі села Милостів, що розташоване на території Дядьковицької сільської ради, було надзвичайно весело та пахло запашним українським кулішем, заправленим місцевим салом.

В просторій залі не було де яблуку впасти, глядачі з задоволенням переглядали виставку картин місцевого художника Богдана Пахолюка та галерею висловів про українське сало.

Під  гучні звуки українських  мелодій ведучі свята Марія Стафійчук та Максим Осипчук запросили зворушливих глядачів приєднатися до театралізованого дійства під назвою «Якби сало крила мало, то під небесами літало!». А першим музичним вітанням для всіх присутніх була пісня «Свято сала», яку з піднесенням виконав жіночий вокальний ансамбль «Червоні маки» (керівник  Олександр Бабахін).

В ході проведення свята зі сцени звучали характерний вірш  у виконанні Максима Осипчука «Українець», ліричні і гумористичні українські народні пісні про сало дарували жіночий вокальний ансамбль «Червоні маки» та  дитячий вокальний ансамбль «Позитивчики»  ( керівник Олександ Бабахін), солісти-вокалісти Ілона Панковська та Олександр Бабохін. Як завжди, веселим і кмітливим  на сцені був гуморист Всеволод Сінкевич.

Апогеєм  аматорської творчості місцевих аматорів сцени була сценка «Селянка – Панянка» у виконанні Михайла Осипчука та Максима Віднічука.  Дорослий драматичний колектив (керівник Олена Осипчук) подарував незабутні враження для  глядачів, показавши  веселу життєву сценку  «Знімається кіно».

Мабуть, не має такої родини, де в господарстві не було б кабанчика, а той пари кабанців.  Роман та Наталія Фоміни, одна із родин села Милостова, яка не просто вирощує сало для своєї сім’ї, а займається так званим «Свинячим бізнесом». Поросятка, вирощені у господарстві цієї родини,  бігають по всьому Рівненському районі. За їхню нелегку працю родина Фомін була відзначена Подякою та цінним подарунком, які вручив Сергій Пророк,  Дядьковицький сільський голова.

Зі святом сала всіх мешканців села привітала завідувач організаційно-методичним центром відділу культури і туризму райдержадміністрації Лілія Мельничук . В подарунок, спільно із сестрою Наталією Мовчанець прозвучала пісня «Чари осені».

І ось настав той момент, коли всіх присутніх господиня клубного закладу Олена Осипчук  запросила до святкового столу почастувати свіжого, запеченого, ароматного сала. І на думку прийшли такі слова: щоб зарізати свиню, потрібно дві речі – це відвага і, звичайно, сама свиня.

Велика вдячність за проведення такого змістовного театралізованого дійства всім учасникам аматорської творчості та особливо завідувачу клубом села Милостів Олені Осипчук і художньому керівнику закладу Олександру Бабохіну.

Їжте сало!!!!!!